stop doping 2Vítejte na stránkách "Plavu čistě, zdravě a pro radost"

Doping je definován jako jev, při němž dochází k porušení jednoho nebo více antidopingových pravidel.

Nikoliv jen zneužití léků!!!

Za požití léků je odpovědný sportovec nebo zákonný zástupce.

energitakObliba energetických nápojů vyšla draho mladého muže z Texasu. Když dorazil na pohotovost s akutními zdravotními potížemi, nikoho zpočátku nenapadlo, že si uhnal infarkt.

Nevolnost, zvracení a bolest na hrudi a v levé paži. Šestadvacetiletý muž z Texasu musel kvůli svému zdravotnímu stavu vyhledat pomoc v nejbližší nemocnici. Při vyšetření ale lékaři nevěřili svým očím. Ukázalo se, že se u muže objevil lehký infarkt, což u tak mladého člověka nikdo nečekal. Nakonec se ukázalo, že za den vypil osm až deset energy drinků, tedy až 4 litry. Informaci přinesl portál Daily Mail.

"Pacient prohlásil, že vypil jakýkoliv energetický nápoj, ke kterému se dostal," uvedli doktoři ve zprávě o vyšetření. Podle odhadů do sebe muž dostal denně 1,2 až 1,6 gramů kofeinu, což je asi čtyřnásobek doporučené dávky podle amerických úřadů. Množství kofeinu u muže způsobilo ucpání jedné srdeční cévy. To mohlo nakonec vytvořit krevní sraženinu, která by časem způsobila podstatně větší potíže. Muž nakonec v nemocnici pobyl dva dny a lékaři mu zakázali pití dalších energeťáků. Výzkumy zdravotních center ve Spojených státech i Kanadě za poslední dva roky odhalily mnohé stinné stránky zvýšené konzumace energy drinků. Už jedna plechovka, tedy asi půl litru, omezuje průtok krve do důležitých orgánů a zvyšuje tak šanci mrtvice nebo srdečního infarktu. Může také způsobit srdeční arytmii.