stop doping 2Vítejte na stránkách "Plavu čistě, zdravě a pro radost"

Doping je definován jako jev, při němž dochází k porušení jednoho nebo více antidopingových pravidel.

Nikoliv jen zneužití léků!!!

Za požití léků je odpovědný sportovec nebo zákonný zástupce.

shutterstock 313354016 malyRed Bull, Monster Energy a Rockstar – tři celosvětově nejsilnější značky energy drinků. Lákají svým barevným obalem i obsahem, sladkou chutí a bublinkami. Navzdory jásavé reklamě však mohou být jejich účinky na lidské tělo značně chmurné. Dva totožné produkty se na trhu nalézt nedají, i přes to, že produkce stále stoupá a obsah je téměř stejný. Nejedná se pouze o počty vyrobených kusů, ale i o přibývající značky. V roce 2016 byl obrat s energetickými nápoji odhadován na 43 bilionů dolarů, podle propočtů by se do roku 2025 mělo číslo téměř zdvojnásobit. Nejčastějšími konzumenty jsou děti (které jsou zároveň i nejohroženější skupinou), vojáci, sportovci a lidé s namáhavou prací. Tyto nápoje jsou rizikové nejen kvůli obsahu; nebezpečné jsou také situace, za jakých se konzumují. 

Číst dál...

energy drinkBěhem florbalového zápasu ve Šťáhlavech u Plzně zkolaboval třináctiletý chlapec. Upadl do bezvědomí a nastala u něj zástava oběhu. Chlapce nejprve oživovali diváci, následně záchranáři. Podle svědků vypil před kolapsem energetické nápoje. Ilustrační snímek Ilustrační snímek | foto: Profimedia.cz

Teprve třináctiletý chlapec zkolaboval ve chvíli, kdy seděl na střídačce. Informoval o tom server tn.nova.cz. Událost se stala 19. ledna ve sportovní hale ve Šťáhlavech u Plzně.

Číst dál...

energitakObliba energetických nápojů vyšla draho mladého muže z Texasu. Když dorazil na pohotovost s akutními zdravotními potížemi, nikoho zpočátku nenapadlo, že si uhnal infarkt.

Číst dál...

energy drinkZahnat únavu energetickým nápojem, nebo prostě jen snaha se vyrovnat kamarádům a být takzvaně cool, se pro mnoho školáků stává běžnou součástí dne. Lounská základní škola a mateřská škola kpt. Otakara Jaroše ovšem od začátku školního roku zakázala nejen pití, ale i nošení takových nápojů do areálu školy.
"Energetický nápoj, který je plný kofeinu, do rukou dětí a do školy vůbec nepatří. Proto jsme se rozhodli zákaz zařadit do školního řádu,“ uvedl ředitel Vlastimil Lisse.

Číst dál...